Mantıs’dan Susamlı-Izgara Biftekli Salata

Evet keşiflerimiz devam etmekte. Bugün aslında mantısıyla meşhur olan bir yerden salata söyledik ama çok da müthiş olmamakla beraber, fena olmayan bir salata geldi. Benim için kusuru çoban salata kıvamında doğranan iç malzeme idi. Ben her nedense salatada daha büyük parçalar görmekten hoşlanıyorum. (Burada Bahçe Kafeyi anmadan edemeyeceğim.) Özellikle menüye başlık olarak Susamlı biftekli salata denince, insan ister istemez salatada susamın da hakim bir öge olacağı sanrısına kapılıyor. Ama ne yazık ki böyle bir durum söz konusu değil. Gene de sosun vermiş olduğu lezzet ile 10 üzerinden 6 aldı, sınıfı geçti diyebiliriz.

Bu arada hakikaten Şişli’de süper salata yapan yerleri bilen ve yazan olursa çok makbule geçer. Ofiscek rejimdeyiz efem.

Salata+içecek=12-YTL

4 Replies to “Mantıs’dan Susamlı-Izgara Biftekli Salata”

  1. Negatif bir tavsiyem var: Komşu Fırın’dan söylemeyin! Hala aynı durumdalarsa bir salata 1,5 saatte gelir, hatta yanlış gelir :D Keki, kurabiyeleri ve sandviçleri leziz ama salatalar genel olarak özensiz.

  2. Bir de Cevahir’in içinde Yami diye salata ve makarna yapan bir yer var, paket servisi var mı bilmiyorum ama salatalar iyi diye hatırlıyorum.

  3. şimdi aklıma geldi: polo pastanesinin salatalarını da bir deneyin derim. genelde fena değildir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.