Feride Ev Yemekleri

Bienale gidecektik ama annemin işi uzadı ve acıktık. Yol üstünde Fındıklı’daki yerleri şereflendirelim dedik ve Feride Ev Yemekleri’ne girdik. Küçük, cici örtülü masaları olan, kadınların işlettiği bir mekan. Ama bayağı küçük. Salata barının birazcık büyüğü tezgahtan annem etli taze fasulye, ben de karışık salata seçtim. Mercimek köftesi, zeytinyağlı barbunya, yoğurtlu havuç, pazı kavurma ve yeşillikten birer kaşık. Annem sonra azıcık zeytinyağlı pırasa ve yoğurtlu havuç aldı birer kaşık. Su içtik yanına. 13,5 lira tuttu. Tadı kötü değildi, ucuzdu, sağlıklıydı, doyduk. Daha ne gerek? Yolumuza devam ettik. Bir bienal mekanına girmeyi başardık, şeytanın bacağını kırdık!

8 Replies to “Feride Ev Yemekleri”

 1. Merhaba,
  Yorumunuzu okudum , benimde yolum birkaç sefer fındıklı’ya düştü ve Feride ‘de yemek yeme fırsatı buldum. Şimdi sıksık gidiyorum. Yemekler çok lezzetli , ayrıca benim için önemli bir konu da temiz olması.

 2. Temiz,cici,güleryüzlü insanların olduğu bir mekan sık sık gidiyorum..
  Evimde yemek yiyormuşum hissi..
  teşekkürler..

 3. Fındıklıya gittiğimde bu lezzetli yemekleri tatmıştım,çok yakınında açılan 2. mekanları ise çok daha güzel bir mekan..Önemli olan nokta yemek tatları hiç değişmedi müdavimiyim,insanlarsa çok sıcak güleryüzlü
  Böyle mekanlar iyiki var teşekkürler..

 4. Aynı yer hakkında aynı gün içinde dört yorum, dördü de olumlu, dördü de aynı IP’den. Hmm. Daha önce olsa kızar silerdim ama o kadar belki ki reklam olduğu, böyle kalsın, daha eğlenceli.

 5. sayın eren bey yorumlarımızla ilgili yorumunuza ekleyeceğim şey biz hepimiz aynı iş yerinde çalışan arkadaşlarız ve ayrı ayrı yorum yapmak istedik..Sizinde etli dolma ve çökertmesini yediğinizde buraya yorum yapmak isteyeceğinize eminiim..
  saygılar..

Leave a Reply

Your email address will not be published.