Lokal’da Birden Fazla Asya Mutfağı

Lokal Asmalımescit mahallesinde, Müeyyet sokağında bulunuyor.

Fusion lokantası deniyor, ama daha doğrusu karışık Asya yemekleri denmesi gerekiyor. Fusion, mutfak tarzları karıştırmak demek. Mesela japon usulü soya ve susam soslu ege salatası, atıyorum. Halbuki Lokal’da öyle şeyler yok. Onun yerine farklı uzakdoğu ülkelerden yemekler var, mesela Hindistan’dan samosa ve naneli yoğurtlu kuzu tandoori; Tayland’dan Tom Ka Gai çorbası ve Pad Thai ve saire.

Küçük bir lokanta. Belki 10 iki-kişilik masa var ve bir tane çok büyük masa var. Dışarıda, sokağın karşısındaki duvara projektörle yansıtarak film gösteriyorlar. Tuvaletler komik: disco topu var, duvarlar okul tahtası ile kaplı.

Ben naneli yoğurtlu kuzu tandoori yedim, ve bir kadeh şarap içtim. Et yumuşak ve lezzetliydi. Arkadaşım noodle‘msi bir şey yedi, tam hatırlamıyorum ve kola içti. Sonra kahve de içtik. Toplam 85’idi galiba.

Telefon: +90 212 245 5743

2 Replies to “Lokal’da Birden Fazla Asya Mutfağı”

  1. Lokal’in gidince havuc salatasi’ni ve pad thai’yi mutlaka deneyin, her ikiside aliskanlik yapiyor:)

  2. Yeni gittik. Yemekler lezzetli ancak porsiyonlar fiyatlari ve tabaklari kadar buyuk degil. Acsaniz en guzeli Pad Thai! Masamiza en son gelen, en sicak ve en goz ve karin doyurucu yemekti. Calisanlar cok sabirli, nazik ve guleryuzlu. Garsonumuzun onerdigi bir sise Sili sarabi ictik. Oldukca iyiydi,mutlu olduk. Kosuyolundaki Kirpi’de ictigimiz kadehte Sili sarabi bu ictigimizden daha iyi,bu da not olsun. Yemekten once tuvaleti kullanmak icin asagiya indigimde kapi araligindan gorebildigim kadariyla mutfagin yanindaki koridor ve tuvalet bu rayicte bir yer icin cok bakimsizdi, hayalkirikligi. Ciddi tadilata ihtiyaclari var. Yukari ciktigimda birsey ismarlayip ismarlamamak arasinda gittim geldim ama ismarladim ki o kadar arkadasimin tadi kacmasin. Hulya.

Leave a Reply

Your email address will not be published.