İmran’ın Musafir’i

Kandırdı Eren bizi, hadi Musafir’e gidelim diye. Giray da ben de çoktandır Hintli yemediğimiz için tıpış tıpış tuttuk yolunu. Sonra yol üzerindeyken anladık hanfendinin gelmeyeceğini. Tabii ki Giray hemen beni alternatif fikirlerle acaba yoldan çıkarabilir miyim gibilerinden vazcaydırmaya çalıştı: falafel mi yesek yoksa?

Gittik oturduk, falafel kaldı başka akşama. Menü yenilenmiş, hem yeni yemekler var, hem de baskısı, şekli şemalıyle yepyeni. Fiyatları da yepyeni! Masalar alınmış, onlar da geliyormuş yepyeni. Keema samosa, chicken tikka masala, lamb palak, sade briyani, Kashmir usulu üzümlü naan ve arkasından frini ve gajar ka halwa yedik. Yemeğin sonuna doğru İmran katıldı sohbetimize, aşçısı için gereken çalışma izninin ne kadar zor aldığını, içki ruhsatı için nasıl uğraştığını filan anlattı. Sonra onun sevdiği yemekler hakkında konuştuk: Meğersem falafel yemiş akşam yemeği olarak!

İmran yokken aslında Musafir’in hangi kesime hitap etmeye çalıştığını tartıştık; alternatiflerinin nereler olduğunu konuştuk. Musafir kendini piyasada doğru şekilde konumlandırıyor muydu? Siz de verin 68 tl, siz de fikir sahibi olun derim ben!

7 Replies to “İmran’ın Musafir’i”

  1. Vallah gayet iyi yemekler. Gidin kendiniz görün. Yemekte uygulama ? mı olurmuş?! :) Çok aptalca. Kıskanalar Çatlasın.

  2. Nesi berbat Sevda hn.? Biraz anlatırsanız biz de bilelim. Biz sürekli ordayız. Nezih bir yer üstelik yemekler harika. Ben yıllarca Hindistan’da yaşadım ve sürekli gidip gelen biriyim. Neyle karşıtaştırdığınızı anlayamadım. Gayet hoş ambiyanslı bir yer. Fiyatlar hiç de 5 yıldızlı gibi değil. Her sene büyük oteller Hint yemeleri haftası düzenliyor. Bu festivallaerde otel fiaytları porsiyon başı 30 – 40 lirayı bulur. Siz 5 yıldızlı otellere gitmediniz herhalde. Burası çok daha uygun ve kaliteli. Ve en önemlisi gerçek Hint yemeği. Bana kalırsa Musafir İstanbul’un en hoş ve yemekleri en lezzetli olan Hint Restoranı.

  3. yemeklerde acıdan başka tat alınmıyor palak penir yemyeşil ıspanak püresi bence doğru uygulayamıyorlar

  4. Mesleki kıskançlığa canlı bir örnek. Ahmet ve Sevda isimli rumuzla yazılmış yazı belli ki tek bir kişiden çıkmış yazı – stil – kelimeler – duygular aynı :) ama yemiyo artık tabi.. Musafir son derece kaliteli ve güzel bir yerdir, Hint kültürünü bilmeyen ve anlamayan bir sazanın olumlu yorum yapmasını zaten bekleyemezsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.