Dubb’da tavuk korma

Emi ve Ufuk gayet romantik bir yer keşfetmişler Cumartesi akşamı için. Tam İstanbul içinde İstanbul’dan kaçılacak bir yer. Onlara katılıp limon sıktım gecelerine. Sultanahmet’te Dubb’a gitmişler. Hani eli yüzü düzgün olan bir Hint lokantası var ya orada, işte o. Yerini merimi biliyordum ama meğer süper manzarası olan bir de terası varmış. Aya Sofya’nın önündeki meydanı tepeden görüyor, uzaktan da denizi. Turistler çok azalmış, hava mülayim. Onlar yiyip bitirmişti ben vardığımda. Ben Serin’in şarkıları ve hikayeleri eşliğinde tavuk korma ve bademli, üzümlü, safranlı pilav yedim. Kormanın sosunun içine düşmek istedim.

www.dubbindian.com

4 Replies to “Dubb’da tavuk korma”

  1. Taksim Lamaritn Caddesinde de bir Hint Lokantası var. Yemekler acı ama gerçek:) Vallah Butter Chicken denilen o dünyadışı yemekten sonra sanırım hint hastası olacağım

  2. Evet yemekleri çok güzel. Ve tam Türk damak zevkine de hitap edecek şekilde baharatlar kullanıyorlar. Yemeklerin yanı sıra iç mimariye çok özen gösterildiği dikkat çekiyor. Ayrıca gece manzarası bir harika. Yemek sonrası dondurması mükemmel. Mutlaka gidilmeli.

Leave a Reply

Your email address will not be published.