Café de Paris’de bonfile

Baktık yağmurun duracağı yok, yakın olsun dedik ve Café de Paris’ye gittik. Tam anlamıyla muh-te-şem bonfileler tam istediğimiz kıvamda geldi. Öncesinde akdeniz salata (çok bir olayı yoktu) ve yanında sınırsız patates kızartmasıyla kişi başı 33 TL imiş. (Bu bilgiyi yemeksepeti’nden buldum, zira bizim hesabı biz ödemedik) Tatlı olarak krem brüle istedik, o da epey lezzetliydi. Her anlamda enfes bir yemek oldu. Hatta etin tadı o derece damağımızda kalmış ki ertesi sabah uyandığımızda nerde kahvaltı etsek diye düşünürken aklımıza çılgınca ilk burası geldi!

Site henüz açılmamış ama adresler mevcut.

www.cafedeparisistanbul.com

2 Replies to “Café de Paris’de bonfile”

  1. Geçenlerde ben de Suadiye’deki Cafe de Paris’e gittim, hoş bir mekan olmasına rağmen çok dolu değildi. Yemek çok güzeldi, ardından da şık bir meyve tabağı ikram ettiler.

  2. Biz de bu akşam gittik. 40 liralık bir menüleri vardı. Salata, et veya tavuk patates, parfe ve iki kadeh şarap. Salatada aynen Ege’nin dediği gibi iş yok, etler aynen Ege’nin dediği gibi tam istediğimiz gibi pişmişti. Servis iyi, endişemin aksine bomboş değildi. İki böyyük kusur bulabildik: Tavanın kartonpiyerleri ile çıplak tuğla duvar çok alakasız, bir de patates kızartması hazır donuktan olmayıp elle ama ince kesilmiş, son dakika çıtır çıtır kızarmış olsaydı sınıf atlardı. 40 liralık menü gelecek hafta sonuna kadar falan, ona göre.

Leave a Reply

Your email address will not be published.