Tarihi Moda İskelesi’nde salata ve günbatımı

Yıllardır Moda’ya giderim, bu tesisi denemek hiç aklıma gelmemiş. Tarihi Moda İskelesi’ndeki Beltur’dan bahsediyorum. Pazar akşamüstü Aslı teklif etti, günbatımına 1-2 saat kalmışken en manzaralı noktaya konuşlanalım istedik. Hem gölge, hem manzaralı, hem de püfür püfür bir masa bulduk oturduk. Menüde tost, salata, makarna, 3-5 et yemeği, börek-çörek ve pasta cinsinden şeyler vardı. Birer salata söyledik. Garsona “Porsiyonlar nasıl, doyar mıyız?” diye sormamıza, garsonun da bizi ve cüssemizi şöyle bir süzüp “Valla siz kesin doyarsınız” demesine rağmen, salatalar çorba kasesinden hallice büyüklükte birer kasede geldi. Ve tabi ki doymadık. Neyse ki çok aç değildik, saat de iki ara bir dere bir saatti. Üstüne tatlı yeriz diye düşünerek manzaranın ve sohbetin tadını çıkardık. Servis çok hızlı, garsonlar bizim gibi “çıtı pıtı” hatunların 100 gr salatayla mutlaka doyacağına inanacak kadar iyi niyetli, menüdeki fiyatlar genel olarak makul, menünün üstündeki çiçek motifleri çok zarif, manzara çok güzeldi. Lezzet konusunda büyük beklentiler yoksa gidilesi bir yer. Ayrıca zengin bir kahvaltı menüsü vardı, dikkatimizden kaçmadı. Bir sonraki teftişte gelsin sucuklar, yumurtalar, ballar, kaymaklar!

ton balıklı salata (8,5) + ege salata (5,5) + 2 su + 1 ayran = 20,50 YTL

54 Replies to “Tarihi Moda İskelesi’nde salata ve günbatımı”

 1. İkinci tarif de burda;

  Sabayone Tarifi

  Malzemeler

  3 yumurta
  250 gr. pudra şekeri
  3 portakal
  portakal likörü
  beyaz şarap

  Yapılışı

  Yumurtanin sarisini ayirin, pudra sekeri ile koyu köpük olana kadar mikserle cirpin. Az beyaz sarap ve portakal likörü ekleyin, 3 portakalin suyu ilave edin. Kabinizi su dolu bir tepsiye oturtun ve Benmari usulü ile 3-4 dakika cirparak pisirin. Kaselere bosaltin. Portakal dilimleri ile süsleyerek servis yapin.

  yemek dünyası / dünya mutfağı için

  http://www.yemek-tarifi.info/dunya/recipe.php?recipeid=501 adresini ziyaret edebilirsiniz.

 2. Afedersiniz ama yemekten içmekten bahsetmek için kurulmuş böyle bir sitede bi arkadaşın siyasi söylemlerini, pek de acıklı olan hayat hikayesini dinlemek beni derinden yaraladı
  Bu nedenle
  Sevgili Dost
  akşam kulübe gel de dertleşelim biraz
  içki var
  müzik var
  ambiyans güzel
  ha bu arada
  senin üyelik kartın ya da seni önerecek bi arkadaşın var mı?
  Sanmıyorum.
  Bu güne kadar ayak dahi basmadığına inandığım Güzeller güzeli Moda İskelesi, eskilerin deyişiyle Denize Manzara Katan o yer de ayaklarının altında.
  Ama dedidiğim gibi sen yerini bil deneme girmeyi Sevgili Komünist….

 3. Tahriklere kapılmanın tabiki bir anlamı yok ama;Artık bizde susmamamız gerektiğine inanıyorum. Bu topraklarda yaşayan herkesedir benim sözüm.OSMANLI kimsenin dini düşüncelerine karışmamıştır. Biz size karışmıyoruz ne .yersiniz veya içersiniz sizin bileceğinizdir,ama ;nerde ve nasıl olacağı konusunda vatan sahiplerini perevasızca ezemezsiniz.orada mutlaka size DUR diyecek birilerini her zaman bulursunuz.İÇKİ İÇENLERİN HEPSİNİ ALLAH c:c: ISLAH ETSİN. diye dua ediyorum ama bu kezde CEHENNEMİ KİM DOLDURACAK diyede düşünmemek elde değil :) hoşcakalın iyi günler bizi bekliyor.

Comments are closed.