Mihrimah Sultan’dan çizburger tabağı…

Aslında amaç yemek yemek değil, nargile içmekti. Zaten mekan da yeme- içme yerinden ziyade, Karaköy kahvelerine benziyordu. Ancak rahatsızlığım sebebiyle Ayşe’ye nargile konusunda destek olamadım. Yaklaşık 3 saat oturduktan sonra karnımız acıktığından, ben çizburger tabağı, Ayşe ızgara tavuk söyledi.

Son derece yavan ve aşırı tuzlu bir hamburger köftesiydi. Ne kadar TR’ye yayıldıkça yayılmalarına karşı olsam da patentli burgerciler bu işi iyi biliyor ne yalan söyleyeyim. Bildiğimiz ev köftesinin büyütülmüş hali gibi birşeydi. Tabakta ayrıca patates kızartması ve rus salatası vardı. Ama burgerden o kadar keyfim kaçtı ki, rus salatasına dokunmadım bile. Dondurulmuş patates kızartması ise herkesin bildiği tattaydı. Zaten merak etmekteyim, işletmeciler ne zaman patatesi dondurmadan doğal haliyle kızartmaya başlayacaklar diye. Fast food restoranları haricinde de bayağı piyasası var bu dondurulmuş gıdaların. Çizburger tabağı tüm sevimsizliği ile 8-TL

2 Replies to “Mihrimah Sultan’dan çizburger tabağı…”

  1. Ah ahhhhhhhhhh!!!Nerdeeeee Taksim’i Tarlabasina acacagiz diye yikilan Kristal Bufe’nin o tadindan,sicakligindan ufurulmeden yenmez balli balli soslu enfes baharatli hamburgeri,simdikilerin cift kasarlisinin en az iki kati kadar gercek kasar peynirinden yapilmis tostu,limonatasi,ayrani??????????????????????Kristal Bufe’yle beraber onun onunden kalkan Taksim-Bakirkoy ve Taksim-Yesilkoy hattinda dolmus ceken eski amerikan arabalari ve onlarin emektar birbirinden sevimli sahipleri/soforleri de duragin kaldirilmasindan bir sure sonra tarih olmustur.Iclerinden Baron lakapli tontis amcamiz da senelerce bizim okulun Yesilkoy’den gelen kizlarina servis hizmeti vermistir.Sevgi ve saygilarimla.Hulya.

Leave a Reply

Your email address will not be published.