köşebaşı’nda futbollu kebaplı ziyafet…

Cumartesi akşamı Ankara’dan gelen kuzenimin geçmiş doğumgününü de bahane ederek, Fenerbahçe’deki köşebaşı restorana gittik. Serkan Bostancılı olması sebebiyle bayağı bir kaynaşmış mekan işletmecisiyle, ancak sonra da gözlemlediğim kadarıyla gelen her misafire aynı alakayı gösteriyorlardı.

Başlangıç olarak; borani, patlıcan salata, kırmızı biber, gavurdağı, toros, fındık lahmacun, soğan salata geldi. Meze konusunda birçok başka yerden çok da farklı olduğunu söyleyemem. Yalnız gavurdağının 1 saat içinde domateslerinin içinin geçmesi beni çok şaşırttı doğrusu.

Ana yemek olarak ortaya şaşlık kebabı, terbiyeli şiş ve kanat geldi. Terbiyeli şiş en beğendiğimdi. Kanat biraz zayıftı şişe göre. Sanırım çok fazla pişirdiklerinden biraz kuruydu.

köşebaşı’nın en şık şubesinde olduğumuzu söyledi işletmecisi. Tarihi Kurukahveciler Köşkü’nü tekrar restore ederek açmışlar. Oldukça büyük bir bahçesi vardı. İçerisini gezmedim ama dış cepheden ferah bir yer olduğu anlaşılıyordu.

www.kosebasi.com

2 Replies to “köşebaşı’nda futbollu kebaplı ziyafet…”

  1. 5 sene antep’te yaşadım, 4 sene Urfa’da çalıştım. Neticede kebap kültürünü baya bi yaşadım.Köşebaşı gerçekten çok başarılı et yapıyor. Özellikle şaşlık ve çöpşiş süper. Ama sipariş etmemene rağmen sorgusuz sualsiz tabağına lahmacun konuyor, mezeler getiriliyor. Ve sen bunları ikram sanıyorsun, geri göndermek ayıp olur diyosun ve löplöp götürüyorsun. Ama hesabı öderken meblanın şişmesine sebep oluyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.