Jumbo Burger

Bilgen senede 1 kere İstanbul’a geldiği için özlediği tüm tatları tatmak istiyor. Jumbo Burger, bu tatların üst sıralarında yer alıyor.
Jumbo Burger, Çiftehavuzlar sahilde, Büyük Klubün karşı hizasında kendimi bildim bileli. Senelerdir gideriz Bilgenle. Eskiden menu yoktu. Yediğimiz hep aynıydı. Sonra menu koydular ama biz bir türlü öğrenemedik menudeki ismini yediğimizin. Her seferinde garsonlara anlattık : “Bizim yediğimiz çift katlı, arasında domates sos ve sizin özel sos oluyor, üstünde de erimiş kaşar”. Bu sefer, garson bize ‘geleneksel jumbo burger’ dememizin yeterli olduğunu söyledi. Ama menude yok gerçekten bu tarif ettiğimiz.

DSC03126 (2)

Bilenler bilir. Hala bilmeyen varsa çok şey kaçırıyor. Bizce İstanbul’un 1 numaralı burgeri. Ötesi yok.
Yanına da yine soslu patates kızartması ve buz gibi bira.
2 kişi 50 Lira.

4 Replies to “Jumbo Burger”

  1. 2 hamburger, 1 patates ve 2 bira için 50 tl çok değil mi ? Tamam sahilde, tamam lezzetli ama bana herdaim pahali geliyor J.

  2. Mekanın asıl klasikleri, ayıredici özelliği özel mayonezleriyle Şarkburger, Jumboburger ve Cheeseburger’dir. Bunlar yumuşak bir hamburger ekmeğine (Jumbo için özel yapılır) tek katlı olarak yapılır. Midesine güvenen biri bir oturuşta herpsini tadabilir. Sonra zaten aşkınızı bulursunuz ve bir daha kolay değişmez. Örneğin ben 1982’den beri Jumbo’da aynı Cheeseburger’i yiyorum. Bıkmadım hala.

  3. Sitenizde resimleri gördüğümden beri buraya gitmeyi kafama koymuştum ve bugün en sonunda deneme fırsatı bulduk. Burgerler kaliteli ve kocaman, tam tabiriyle öksüz doyuran ama korkunç tatlı: özel ekmeği, özel sos, özel mayonez ve ketçap hepsi birbirinden tatlıydı -basbayağı şekerliydi-; yanında bira içiyorsanız tatlılığı bir nebze kırıyor ama başka içecek tercih etmişseniz içiniz bayılıyor.
    Etin en pahalı döneminde olduğumuzdan kocaman burgere ödenen para makul sayılabilir ama limonata bardağında gelen ayrana verdiğimiz 5 TL içime oturdu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.