Garga’da yengeç mücver

Bazen yemek yediğim yerleri kendi beklentilerime göre mi değerlendireyim, yoksa İstanbul’da bulabildiğimin geneliyle mi karşılaştırayım şaşırıyorum. Ben ilginç, yeni, iyi birşeyler beklerken genelde asgari minimumları yerine getirmeleri ile tatmin olmak zorunda kalıyorum. Şimdi Garga yengeç keki yerine yengeç mücveri adını kullandığı ve menüsüne koyduğu için bir taraftan alkışlayasım geliyor, bir taraftan da önemsiz ve pahalı ve sadece iyi bir başlangıç gibi geliyor. Roka, ıspanak, portakal dilimleri ve cevizli tam kıvamında bir salata yaptıkları için bir taraftan “işte bu kadar basit” diyesim geliyor, bir taraftan da “geç bunları, daha ilginç, daha yaratıcı salatalar isteriz, en temel salatalar listelerindekini değil” diyesim geliyor. Şaşırıyorum yani nasıl değerlendireceğimi.

Yemekler bir yana, en üst katta bayağı esen balkona tek başıma oturunca, garson Yavuz beni eğlendirmek zorunda hissetti. Haftasonlarında günde 500 kişiye yetişmeye çalıştıkları, müşterilerin bazen çok zor olabildiğini falan anlattı. Bir iki masaya turist gelince kaçtım. Yoksa her katta iki kişi ile hafta içinde güzelmiş. Bir dahaki sefere yanıma meraklı birini alıp mutfak katında oturacağım. Mücver 16 lira.

www.garga-ist.com

2 Replies to “Garga’da yengeç mücver”

 1. Dün akşam Garga restoran gittik toplamda 20 – 25 kişiydik. Sınırsız yerli içki, başlangıç, ara sıcak, ana yemek salatası her şeyi dahil 70 YTL fiyat ile anlaşılmış. Biraz pahallı dedik başta ama manzarası güzel mekanın, yemekleri de güzeldir dedik ve sinemize çektik. Sonra en üst katta bize ayırtılmış olan yere geçtik ancak 2 dakika içerisinde saunaya girmiş kadar terlemiştik. Mekanda camlar açık vaziyette bir tane ev tipi split klima ile koca katı hem havalandırmayı hem de serinletmeyi planlıyorlardı ancak yanılmışlar.

  Gece boyu kişi başı 1 litre terlemişizdir herhalde. Bu zamanda mahalle kıraathaneleri bile bu mekandan daha serin ve daha ferahtır.

  Limitsiz yerli içki konusuna da gelecek olursak. İçki getirecek garsonlar içki getirmemek için akla karayı seçiyorlar. Limitsiz denilen içkide eşim sadece 2 kadeh şarap içebildi zaten sıcaktan da içilmiyordu bolca su içtik hepimiz.

  yemek servisi berbat denilebilecek kadar yavaştı.

  Dünyanın neresinde ana yemeklerin gece 24.00 da geldiği görülmüştür? Bu bir yıldırma politikası mıdır?

  İnsanları aradaki ıvır zıvırla kandırıp ne de olsa 12 ye kadar bir kaç kişi gider bir de ana yemek parası da yanımıza kar kalır Fiks 70YTL alırız mantığı ile yaklaşılmıyorsa ben adımı soy adımı bilmiyorum demektir.

  Olay bitti iş hesabımızı ödemeye gelince

  Kredi kartımı uzattım. Garson efendi demez mi efendim nakit verirseniz 70 kredi kartı ile 85 YTL

  YUHHHHH oğlu YUHHHH

  Bunların yaptığını kimse yapmaz hayatımda bu denli tefeci zihniyetli restoran görmedim.

  Peki dedik nakit verelim… nakit 210 YTL verdim ben eşim ve arkadaşım için.

  Fiş istiyoruz dedik

  Garson “Fiş veremeyiz muhasebe kapalı” gibi aptal bir masal okudu bana

  “Peki fatura kesin o halde” dedim

  “Fatura toplu halde keseriz yarın gelir alırsınız” dedi

  “Daha neler nasıl fatura kesemezsiniz yahu nasıl bir işletmedir bu!” şeklinde konuşunda keriz olmadığımızı anladılar

  “size hazır kesilmiş faturalardan verelim” dediler.

  “Yani bu kadar da olmaz ki hemşerim!!! kim karar veriyor buna?” diye sorduğumuzda

  “efenim bizim yapabilecek bir şeyimiz yok BARIŞ bey bize böyle söyledi” dedi.

  Bizde bu aç adamlardan hakkımız olan faturamızı bile alamayacağımızı anlayınca başkalarına hazırlanmış ancak verilmemiş faturaları almak zorunda kaldık. BARİ ONLARIN VERGİSİNİ ÖDESİNLER!!!!!

  Dünyanın Hiçbir yerinde hiçbir Güzide restoran, Ekmeğini yediği memleketin halkını kek yerine koymaya çalışmamalı. Aynı şekilde ekmeğini yediği memleketin VERGİSİNDEN ÇALMAYA ÇALIŞMAMALI!!!.

  Bir daha asla böyle bir restorana gitmem, tanıdıklarımı da göndermem!!!

 2. Nurhan Koru’ya kesinlikle katılıyorum 2 akşam önce bu koınunun aynısını Garga Restaurant’da bizzat yaşadım .
  lanet olsun vergi kaçakçılarına.!!!

Leave a Reply

Your email address will not be published.