Sedir’de domates hıyar

sedir3.jpg

sedir1.jpg

Cuma sabahı Hakan’ın erken gelmeyeceği anlaşılınca kahvaltıya gidelim bari deyip Ortaköy’e gittik. Pazar günü yine gitmek gafletinde bulununca tekrar anladım ki bu şehre ancak herkesin düzeninden farklı yaşayarak katlanılabilir. Cuma sabahı sakin ve sempatik olan Ortaköy’de Pazar günü yürüyemiyordum bile.

Sedir’e neredeyse antipatik ortam istemeyenlerin House Cafe’si denebilir ama biraz fazla döküntü hale gelmiş. Açık yeşilli bejli sedirleri, tavan boyaları, beklenmedik köşede vazoları, tabloları ile ince zevkle yapılmış ama artık o kadar boyaları kalkmış, orasına burasına ıncık cıncık kuru çiçekler iliştirilmiş, bantla dergiden kesme resim yapıştırılmış ki biraz havası kaçmaya başlamış. Yemekler o kadar dağılmamış allahtan. Domates hıyar tabağına bile uğraşmışlar mesela. Omlet dediği de bol malzemeli lezzetli bir frittataydı. İki kişi 60 lira.

sedir2.jpg

3 Replies to “Sedir’de domates hıyar”

 1. Eren selam,
  Ben vakıftan kıvırcık saçlı Ebru. Yasemin bahsetti web sitenizden, ben de hemen bir göz atmak istedim. Kahvaltı mevzusu geçen bir yazıya yorum yazayım hem de merhaba diyeyim dedim. Aylin’le biz de Kuzguncuk’ta bir dükkan açıyoruz, biliyor olduğunu tahmin ediyorum. Yani artık profesyonel nedenlerle de zaten ilgili olduğum yemek mevzuuna daha da bir alaka göstereceğim ve sitenizi de bundan sonra sıkı takip edeceğim. Şimdi hemen Esra’ya da haber veriyorum zati.
  Keyifli, neşeli günler, mekanlar diliyorum sana. Görüşmek dileğiyle. Sevgiler,
  Ebru

 2. Ay sevindim senden haber aldığıma.Valla ben sizin dükkanın reklamını ona buna yapmaya başladım bile! Hadi açın da teftişe gelelim.

 3. BGeçtiğimiz haftasonuda ben Sedir’de kahvaltı yapmaya gittim. Yukarıdaki yazınında bunda etkisi olduğunu söyleyebilirim.
  Mekan hakkında yorum yapmak istemiyorum. Zevkler farklı olabilir ama yediğim kahvaltı iğrençti. Hele de menemen diye önüme koydukları şey!… Konserve küp domatesleri almışlar içine bir yumurta kırıp bulamaç haline getirmişler ve servis yapmışlar.
  Verdiğiniz paraya yazık.

Leave a Reply

Your email address will not be published.