Mohti Laz Meyhanesi’nde kalanlara ‘gel’me!

Mehmet’in yarı görevli yarı zorunlu olduğu sergi açılışını siyah giymemiş olmamız ve kapı dışında dikilip şarap ve sigara içmediğimiz halde atlatmış ve tabiri caizse dükkanı kapattıktan sonra klasik nereye gitsek sorunsalına yakınlığı itibari ile Mezze‘yi önerip daha önceki elektrik kesintisinden dolayı kapalı olduğunu öğrenince ikinci seçenek olarak Mohti’yi önerdim. Önce hangi sokakta diye aranırken vazgeçmenin ucundan dönüp olduğu binayı bulup üst kata çıktık. Zaten adından belli sıradan bir yer olmadığı; girişinin de farklı olması hoşgörülebilir dedik, bir maceraya atıldık.

Genelde mutfakların kapandığı saatlere denk geldiğimiz için menüden seçmek yerine garsonun tabiriyle “kalanlardan” yemek nasib oldu. Patates salatası, ıspanak kavurma, hamsili mısır ekmeği böyle geldi. Diğerleri istek üzerine geldi: Muhlama, peyniri ve yağı ayrı katmanlar olarak; tereyağın rengi koyulaşmış olarak geldi, biz karıştırdık. Fasulye turşusunun kavurması yokmuş, turşunun kendisi geldi. Hamsinin kuşunu yapmıyorlarmış; tavasını yedik. Birer tek içtik 85 TL ödedik.

Açıkçası yediklerimizden çok konuştuklarımızı hatırlıyorum. Yemek oldukça vasat bir agastronomik deneyimdi. Uzun süredir merak ediyordum; merakımı gidermiş oldum, bir tek o işe yaradı (muhabbet baki). Canınız o bölgeye ait yemekler çekiyorsa Trabzon Kültür Derneği‘ne gitmenizi tavsiye ederim.

www.mohtilazmeyhanesi.com

6 Replies to “Mohti Laz Meyhanesi’nde kalanlara ‘gel’me!”

 1. şunu belirtmeden geçemeyeceğim (birinin söylemesi şart)… yazı üslubunuz ve türkçe-dilbilginiz korkunç… Cümlelerin başıyla sonu (hem zaman hem özne-yüklem açısından birbirini tutmuyor. ‘De’ ler ‘da’ lar hep yanlış yazılmış… cümleler o kadar uzunki…
  Bir zamanlar gırgır dergisinde Muhlis Bey vardı. Sayfanın bir tarafında köşe yazısı da yazardı… Aynen o tarz olmus sizin yazilar da…
  saygilar ve sevgiler…

 2. If you prefer to be sure it stays nearby, find out what they can provide you
  with to receive started to get a minimal funds.

  As you start to see improved earnings volume,
  allocate some of the profits in direction of additional SEO efforts.
  Keep that process until you have everything
  you need and want firmly inplace.

 3. It’s a pit yߋu don’t have a donate bᥙtton! I’d most ϲeгtainly donate to this excellent blog!

  I gᥙess for now i’ll settle for book-mɑrҝing and adding yoour RSS
  feеd to my Google account. I look forward to brand new updates and will talk about this ѕite wityh mmy Facebook group.
  Chat soon!

Leave a Reply

Your email address will not be published.